Zapraszam do nauki gry w tenisa ziemnego, który jest wspaniałą formą aktywności fizycznej. Zachęcam do rozpoczęcia przygody z tenisem ziemnym.Jestem przekonany, że przygoda ta dostarczy Państwu wiele radości i satysfakcji.
wtorek, 24 marca 2015
Dlaczego warto grać w tenisa ziemnego?
Tenis ziemny jest uważany za jedną z najbardziej kulturalnych, eleganckich i szlachetnych dyscyplin sportowych i w odróżnieniu od innych sportów nie jest kontuzjogenny . Współczesna wersja tenisa narodziła się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku i na samym początku grały w niego jedynie osobe zamożne. W dzisiejszych czasach jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez około 100 milionów ludzi. Ta dyscyplina sportu posiada mnóstwo zalet.Regularna gra w tenisa (dwa razy w tygodniu) powoduje zwiększenie wydolności płuc.
Pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej (w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii).
Przeciwdziała takim chorobom jak: cukrzyca, otyłość, choroby serca, naczyń i osteoporoza.
Osoby uprawiające tenis ziemny są bardziej odporne, zahartowane i odporne na różne infekcje.
Poprawia kondycję, polepsza koordynacje ruchową i refleks, wzmacnia mięśnie.
Gra w tenisa wymaga skupienia i zaangażowania, toteż jest świetnym pomysłem na walkę ze stresem (sposobem na „odcięcie się” od codziennych problemów).
Jest dobrym sposobem na pozytywne „rozładowanie” nadmiaru energii.
Tenis uważany jest za sport czysty i elegancki,zasady gry są przejrzyste i jednoznaczne. Jest to sport bezkontaktowy, stąd też ryzyko kontuzji w tenisie amatorskim, rekreacyjnym jest minimalne. Naukę tenisa można rozpocząć dosłownie w każdym wieku (W tenisie amatorskim organizowanych jest bardzo wiele turniejów w różnych kategoriach wiekowych, nawet dla osób do 70 roku życia).
Źródło: czasnasport.com.pl oraz sport.pl
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz