Zapraszam do nauki gry w tenisa ziemnego, który jest wspaniałą formą aktywności fizycznej. Zachęcam do rozpoczęcia przygody z tenisem ziemnym.Jestem przekonany, że przygoda ta dostarczy Państwu wiele radości i satysfakcji.
środa, 15 kwietnia 2015
Zapraszam młodzież i osoby dorosłe do nauki gry w tenisa ziemnego.Jestem instruktorem tenisa, trenerem personalnym, magistrem pedagogiki oraz absolwentem studiów podyplomowych z zakresu pomocy psychologicznej. Mam więc pełne przygotowanie merytoryczne i praktyczne do pracy z osobami pragnącymi nauczyć się gry w tenisa Zajęcia prowadzę zgodnie z najnowszymi trendami w nauczaniu osób dorosłych. Przestrzegam zasad obowiązujących w metodyce nauczania, łącząc teorię z praktyką od pierwszego spotkania na korcie.Zajęcia przeznaczone są dla osób które nigdy nie grały w tenisa, grających rekreacyjnie i pragnących podnieść poziom swojej gry. Dla grających na poziomie średnio zaawansowanym proponuję swoją osobę, jako sparingpartnera. Zapraszam na moją stronę na facebooku. Osoby chętne proszę o kontakt.
piątek, 27 marca 2015
Nispodzianka w Miami, Szarapova wyeliminowana !!!
Daria Gawriłowa wyobrażała sobie zwycięstwo nad Szarapową odkąd skończyła 12 lat. W tym wypadku można chyba powiedzieć, że marzenia się spełniają.
Posted by Tenisklub on 27 marca 2015
wtorek, 24 marca 2015
Dlaczego warto grać w tenisa ziemnego?
Tenis ziemny jest uważany za jedną z najbardziej kulturalnych, eleganckich i szlachetnych dyscyplin sportowych i w odróżnieniu od innych sportów nie jest kontuzjogenny . Współczesna wersja tenisa narodziła się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku i na samym początku grały w niego jedynie osobe zamożne. W dzisiejszych czasach jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez około 100 milionów ludzi. Ta dyscyplina sportu posiada mnóstwo zalet.Regularna gra w tenisa (dwa razy w tygodniu) powoduje zwiększenie wydolności płuc.
Pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej (w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii).
Przeciwdziała takim chorobom jak: cukrzyca, otyłość, choroby serca, naczyń i osteoporoza.
Osoby uprawiające tenis ziemny są bardziej odporne, zahartowane i odporne na różne infekcje.
Poprawia kondycję, polepsza koordynacje ruchową i refleks, wzmacnia mięśnie.
Gra w tenisa wymaga skupienia i zaangażowania, toteż jest świetnym pomysłem na walkę ze stresem (sposobem na „odcięcie się” od codziennych problemów).
Jest dobrym sposobem na pozytywne „rozładowanie” nadmiaru energii.
Tenis uważany jest za sport czysty i elegancki,zasady gry są przejrzyste i jednoznaczne. Jest to sport bezkontaktowy, stąd też ryzyko kontuzji w tenisie amatorskim, rekreacyjnym jest minimalne. Naukę tenisa można rozpocząć dosłownie w każdym wieku (W tenisie amatorskim organizowanych jest bardzo wiele turniejów w różnych kategoriach wiekowych, nawet dla osób do 70 roku życia).
Źródło: czasnasport.com.pl oraz sport.pl
Subskrybuj:
Posty (Atom)




