piątek, 27 marca 2015

Nispodzianka w Miami, Szarapova wyeliminowana !!!

Daria Gawriłowa wyobrażała sobie zwycięstwo nad Szarapową odkąd skończyła 12 lat. W tym wypadku można chyba powiedzieć, że marzenia się spełniają.

Posted by Tenisklub on 27 marca 2015

wtorek, 24 marca 2015

Uprawnienia Instruktorskie

Trening z Julką

Dlaczego warto grać w tenisa ziemnego?

Tenis ziemny jest uważany za jedną z najbardziej kulturalnych, eleganckich i szlachetnych dyscyplin sportowych i w odróżnieniu od innych sportów nie jest kontuzjogenny . Współczesna wersja tenisa narodziła się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku i na samym początku grały w niego jedynie osobe zamożne. W dzisiejszych czasach jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez około 100 milionów ludzi. Ta dyscyplina sportu posiada mnóstwo zalet.Regularna gra w tenisa (dwa razy w tygodniu) powoduje zwiększenie wydolności płuc. Pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej (w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii). Przeciwdziała takim chorobom jak: cukrzyca, otyłość, choroby serca, naczyń i osteoporoza. Osoby uprawiające tenis ziemny są bardziej odporne, zahartowane i odporne na różne infekcje. Poprawia kondycję, polepsza koordynacje ruchową i refleks, wzmacnia mięśnie. Gra w tenisa wymaga skupienia i zaangażowania,
toteż jest świetnym pomysłem na walkę ze stresem (sposobem na „odcięcie się” od codziennych problemów). Jest dobrym sposobem na pozytywne „rozładowanie” nadmiaru energii. Tenis uważany jest za sport czysty i elegancki,zasady gry są przejrzyste i jednoznaczne. Jest to sport bezkontaktowy, stąd też ryzyko kontuzji w tenisie amatorskim, rekreacyjnym jest minimalne. Naukę tenisa można rozpocząć dosłownie w każdym wieku (W tenisie amatorskim organizowanych jest bardzo wiele turniejów w różnych kategoriach wiekowych, nawet dla osób do 70 roku życia). Źródło: czasnasport.com.pl oraz sport.pl